| lazarsergiu a întrebat:

Pentru anul viitor, daca mai traim pana atunci, trebuie sa "concep" o activitate extracuriculara, mai degraba un simpozion la chimie. Din lipsa de idei am apelat din nou la TPU.Asa ca vreau sa va intreb daca a-ti putea sa imi dati exemple mai precis teme despre care s-ar putea vb dar mai ales un titlu pentru aceasta activitate. M-am gandit la ceva de genul : Chimia, stiinta care ne uneste dar mai vreau. Si va las pe voi...

2 răspunsuri:
| nomoretears1111 a răspuns:

"Chimia, stiinta care ne uneste dar mai vreau"? Interesant titlu... Cat de greu poate fi sa gandesti unde si cand sa asezi niste ghilimele? Pe cei ca tine, care nu stiu sa scrie, refuz sa va ajut concret! Pur si simplu, pentru ca va consider niste paraziti. Si, pentru cultura ta generala, orice stiinta ii uneste pe oameni. Te las pe tine sa meditezi asupra acestei afirmatii.

| lazarsergiu explică (pentru nomoretears1111):

Nu am pus ghilimele dintr-o lipsa totala de interes asupra acestei intrebari, mai exact a paragrafului. Paraziti sunt aceia care in loc sa atraga atentia jignesc direct, si dupa cum remarc eu, si poate si tu, esti unul dintre ei. Orice om si-ar fi putut da seama de ceea ce am vrut de fapt sa scriu, numai ca sunt unii care din prea mult timp, si care au impresia ca sunt inteligenti ( cu un IQ de maxim 13 ) trebuie sa comenteze in loc sa munceasca ( da cine sa te angazeje cu un IQ de 13 :s? ).