| DiiiAnAaaa a întrebat:

Caut o modalitate sa invat eficient toate acele muuulte comentarii pentru bac la lb romana. de citit le-am citit pe toate de cateva ori, dar daca sunt pusa in acest moment sa umplu 2-3 pagini cu una dintre operele respective, cam greu... cam foarte greu.

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Diana, nu trebuie sa inveti nimic pe de rost. Tu trebuie sa stii care e tema si a o imbraci in cuvinte - sustinute bineinteles de argumente literare! nu invata nimic pe dianafara ca uiti - e memoria e scurta durata!

| DiiiAnAaaa explică (pentru ywar):

Dar nu am destul timp sa fac un comentariu de 3 pagini. pe langa acel ultim subiect mai am inca 2.

| Memecy a răspuns:

D-apoi nu esti singura rolling on the floor asa sunt si eu mai este vreme.

| DiiiAnAaaa explică (pentru Memecy):

Nu trebuie sa ne bazam pe princiul asta "mai este vreme" laughing. de fapt chiar nu mai este asa mult.

| Memecy a răspuns (pentru DiiiAnAaaa):

Apoi nu-i pentru cine se pregateste ci pentru cine se nimereste.