| 47red a întrebat:

Bună seara! E normal ca doamna diriginta sa scadă media la purtare la toată clasa doar din cauza unui manual? Un amețit de coleg nu recunoaște că nu a predat manualul de fizica și dacă nu facem rost de el ne scade un punct la purtate tuturor. Încă nu știm cine e de vina dar noi am început sa bănuim cine ar fi dar neaga încontinuu persoana respectiva... Avem varianta sa facem rost de carte pana joi sau sa o scoatem la xerox ori ea nu încheie situația și ne scade un punct la purtare tuturor pe motiv ca meritam sa suferim toți din cauza unui vinovat ce nu își asuma fapta. știu ca pare troll dar e cât se poate de reala situația și asa face mereu diriga (ba chiar din ce în ce mai rău).

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este doar o amenintare. Sa-i scada nota doar lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrajeli. Nu exista așa ceva. Plus nota la purtare nu e scăzută de un singur profesor ci de un consiliu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Se aplica si la noi metoda asta, cel putin partea cu speriatul.laughing Stai linistita, ca niciodata nu s-a intamplat pe bune, am avut mereu media 10 la purtare.

| 47red explică (pentru dullcat):

La noi chiar a pus in aplicare si momentan avem scazut in creion, am mai dat si aproape triplu cat costa cartea pentru xerox laughing

| ReddY25 a răspuns:

Intimidare ieftină

| LordCristobal a răspuns:

Ce amenintare prosteasca si de doi bani...
Nu, nu cred ca are cum sa faca treaba asta si nici nu e legal sa faca treaba asta.Si daca face treaba asta vorbiti cu parintii si poate faceti cerere la director sau inspectorat sa va schimbe diriginta.
Nu e frumos sa pedepsesti un colectiv pentru greseala unui elev.Si pana la urma e un amarat de manual care nu costa mai mult de 20 de lei...

| 47red explică (pentru LordCristobal):

La cat de nebuna e, pana acum am avea toti media maxim 5 la purtare. din fericire am rezolvat ca am scos-o la xerox, ca am platit cu mult peste valoarea cartii nu ii mai pasa

| daniela1107 a răspuns:

Ceea ce ai spus tu nu am auzit în viața mea, nu e normal absolut deloc, are ceva probele dânsa, eu in locul vostru sau a părinților m-aș gândi să vorbesc cu directoarea, să îi faceți o plângere, daca nu merge așa eu m-aș transfera... Iar atunci când un manual nu este predat acesta este achitat cu întregul preț de elevul cu pricina.

| 47red explică (pentru daniela1107):

Nu e primul episod de genul, nu mai zic faptul ca la noi mai e putin si trebuie sa il chemam pe profu de religie sa ii faca o exorcizare si cu parintii nici macar nu are tupeu sa vorbeasca. Mai grav ca doar cu noi face asa ceva, cu alte clase e foarte linistita cand le preda engleza

| DanRaul77 a răspuns:

Nu i normal