| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, eu doresc sa dau la un liceu militar si din cate am inteles sunt 4 probe(psihologic, sportiv, proba scrisa mate/romana).Pun aceasta intrebare pe TPU deoarece as dori sa intreb la testul psihologic ce se da, sunt intrebari grele sau nu si daca imi puteti da link de la niste siteuri care ma pot pregati pentru aceasta proba.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Nu ai ce sa te pregatesti, deoarece nu sunt intrebari care necesita cunostinte ce se invata din carti. Trebuie sa raspunzi doar sincer. Sunt trei tipuri de intrebari, amestecate intre ele:
1. de baza, care definesc caracterul, personalitatea, psihicul etc. unei persoane si care au intrebari apoi de verificare a sinceritatii raspunsului.
2. de cunoastere a diferitelor particularitati (si acestea pot sa aiba intrebari de control)
3. de umplutura, care nu au reevanta.

| Sorel123 a răspuns (pentru mi25):

Multumesc mult, o sa ma duc pe sinceritate atunci.