| Sergiu_Iulian_Bejan_1983 a întrebat:

Buna seara.Ma numesc Sergiu si doresc sa scriu o carte despre viata mea de la varsta de 2 ani jumate pana la 34 ani.Insa as dori sa stiu cum era viata in anii 1980 1990 cand era presedinte al Romaniei Nicolae Ceausescu.Cum era viata la bloc, persoanele care traiau la bloc cum erau conditiile. Aveau apa calda, apa rece, prin magazine ce produse se gaseau.Eu aveam 6 ani cand a fost ucis Nicolae Ceausescu. Daca sunt persoane care imi pot explica cu lux de amanunte cum erau conditiile de trai in acei ani.Cate ore pe zi era apa calda ori apa rece.La televizor cate ore oamenii aveau acces a se uita la televizor.Va multumesc din ❤️ la persoanele care ma ajuta cu aceste informatii.Sergiu Roma Italia

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca vrei sa scrii despre viata ta, atunci scrie doar ce-ti aduci aminte tu, ca noi cu ce am tarim si cum am simtit si mai ales ce stim din perioada aia, nu are relevanta intr-o bibliografie personala, unde trebuie sa zugravesti cum te-au afectat pe tine, acele vremuri (nu pe noi, nu parerile noastre), ca atunci cartea nu mai este despre tine, ci despre percetipa noastra fata de vremurile comuniste.

| corolav a răspuns (pentru Violleta2022):

În mare parte e corect ce spuneți.
Dar una e „biografia" și alta „bibliografia".
Fiți mai atentă!