| Mat3w a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.
Sunt in clasa a 8-a si nu stiu nimic la romana sunt complet paralel cu ea si mai evem si examenul si nu as vrea sa intru la S.A.M. pentru ca am medie destul de mare 9, 80 pana acum. Dar la orele noastre de romana noi facem galagie, mancam radem deci e o veselie la noi la ore laughing) Deci daca ma puteti ajuta cu un site despre ce ar trebui sa stiu neaparat la romana pentru examen sau altceva! Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Pai daca nu are dupa ce sa invete, si cum a spus ca ore nu prea se fac, nici altii nu cred ca au dupa ce invata. Si eu sunt a 8-a si din manuale nu intelegi absolut nimic, iar daca baiatul nu isi perminte meditatii...

Dar hey Asta-i Romania. Eu zic sa iti cumperi culegerea de evaluare nationala de la editura Paralela45, este una cu niste copii in coltul din dreapta jos pe coperta, (este destul de buna) iar daca nu intelegi ceva mai posteaza pe aici poate (ne) ajuta cineva big grinhee hee

5 răspunsuri:
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

NOI avem culegeri anumite pentru. testarea nationala de anul acesta si facem multe variante de examen

| odo89 a răspuns:

Pune mana si invata si lasa internetul

| VaniLLaDeeJay a răspuns (pentru odo89):

Pai daca nu are dupa ce sa invete, si cum a spus ca ore nu prea se fac, nici altii nu cred ca au dupa ce invata. Si eu sunt a 8-a si din manuale nu intelegi absolut nimic, iar daca baiatul nu isi perminte meditatii...

Dar hey Asta-i Romania. Eu zic sa iti cumperi culegerea de evaluare nationala de la editura Paralela45, este una cu niste copii in coltul din dreapta jos pe coperta, (este destul de buna) iar daca nu intelegi ceva mai posteaza pe aici poate (ne) ajuta cineva big grinhee hee

| Realistu a răspuns:

Cum spuneau si cei de mai jos/sus, ia-ti culegerea cu model de subiect pentru examenul tau, asa am facut si eu cu bac-ul. Foarte practica treaba.

| Liviu_Mihai_Dobre_1987 a răspuns:

Mai util ar fi niste mediatii...sincer...

| paulus09 a răspuns:

Cumparati cateva de carti pentru testarea nationala si ai sa vezi modele si la sfarsitul cartii examenul care a fost dat anii trecuti