| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au fost/sunt studenti la politehnica, credeti ca m-as putea descurca acolo daca am facut profil uman in liceu? Stiu ca o sa fie destul de greu si imi pare rau ca am facut prostia sa nu dau la un profil real cand am inceput liceul.
Dupa gradul de dificultate, e mai grea ingineria electrica sau geodezica?
Multumesc happy

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Matematica m1 care se face la poli este grea, mult peste putina matematica pe care o faci la profilul uman. Si problema e ca in facultatile de la poli nu se ia de la 0, deci trebuie in foarte scurt timp sa recuperezi multa matematica

| Zabbyel a răspuns:

rolling on the floor)))) acel destul de greu? mi-a trasarit rasul din mine. te poti transfera unde doresti, dar fiindu-mi asa nehotarata, nimic nu v-a fii bine pentru tine love strucklove strucklove struck

ps: pune-ti bine la punct acel creieraslove strucklove struck al tau, si pe urma o sa apara si acel bine big grin

| SuneteDeChitara a răspuns (pentru Zabbyel):

"Creierasul" asta al meu e destul de bine pus la punct happy Daca nu ma descurc, retrag dosarul si il depun la alta facultate, nu vad care ar fi problema.

| Zabbyel a răspuns (pentru SuneteDeChitara):

Pai i-a s'vedem, unde-ar fi miezu' "problemei" :D in felu' urmator ar aparea problema(o roscata focoasa rawwww :x:x:x), echivalenta cu pierde vara =)))))))
cum mi te-ai ratacit tu, n u j! de la profil tau din liceu. difera cu cel din fac.
trasferami-te mai repejor la o fac cu profilu tau din liceu! si nu-mi pierde timpul', chiar o sa-mi devi o pierde vara :x:x:x
-totusi iti urez o vacanta neplacuta, sau na, ma rog, pierduta }{
=)))=))

| tibistf a răspuns (pentru SuneteDeChitara):

Daca nu ma insel, odata ce ai fost la o facultate, a2-a e cu taxa

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu se merită, tu venind de la profil uman iti va fi foarte greu, matematica de facultate nu este aceiasi cu matematica de la profil uman. Ai de recuperat multă matematică, iar asta nici cu pregătire nu se recupereaza in 3 luni de vacantă. Gândeste-te bine ce vrei să faci, ca să nu iti pară rău la urmă.

| tibistf a răspuns:

Eu sunt la inginerie electrica la poli. Am facut mate info si imi e super usor. Pentru tine de la uman, ar fi foarte greu mai ales ca se bazeaza pe multa matematica si fizica. Daca nu stii derivate/integrale deloc, e super greu sa faci fata.

| SuneteDeChitara a răspuns (pentru tibistf):

O pregatire intensa la mate toata vara, ar schimba cu ceva situatia?