| DanielDistrugatorul432 a întrebat:

Buna seara TPU.Am o intrebare,eu vreau sa ma fac electrician, dar nu stiu la ce liceu si la ce facultate trebuie sa ma duc.Ma poate ajuta pe mine cineva?

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Ar trebui să urmezi un liceu cu profil real: mate-info sau științe ale naturii. Aici vei face fizică! Ca să devii electrician trebuie să pupi fizica!
Ca și facultate, poți merge la Politehnica București la Facultatea de Inginerie Electrică!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru electrician poti sa faci curs de electrician avizat de ANRE, il platesti, urmezi cursul si obtii calificarea.