| sunny77 a întrebat:

Buna si Paste fericit! Verisoara mea doreste sa faca facultatea in asia, dar nu ii plac ofertele de specializari cu bursa.Intrebarea e daca poate sa faca facultatea acolo si fara bursa, adica sa plateasca ea tot?

3 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Depinde de politica universitatii la care doreste sa studieze. Parerea mea este ca nu prea se poate.

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Da poate sa faca facultate pe plata propie. Iti spun asta 100 % pentru ca si unchiul meu a facut ingineria spatiala in Japonia tot ce trebuie este sa precizezi asta in scrisoarea de intentie.

| antoniaantonia7mai a răspuns:

Cred ca da. oricum trebuie sa faci multe acte si o sa fie complicat da daca chiar vrea poate