| madapostolache a întrebat:

spuneti-mi si mie ce se da la examenul de admitere la psihiatrie, cati ani se face facultatea? multumesc

5 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Ca sa devii psihiatru trebuie sa faci medicina generala 6 ani si dupa examenul de final (rezidentiat se numeste) poti alege sa faci psihiatrie( daca iei o nota care sa iti permita acest lucru). Admiterea depinde in functie de facultatea pe care vrei s-o faci, cel mai bine fiind sa te uiti pe site-ul fiecareia

| RenzoRomano a răspuns:

laughing)nu cumva e psihologie?

| madapostolache explică (pentru RenzoRomano):

Nu draga e psihiatrie e total diferit fata de psihologiewinking

| RenzoRomano a răspuns (pentru madapostolache):

No ***! laughing esti mai desteapta decat pari!

| madapostolache explică (pentru RenzoRomano):

Chiar asa! esti un scump multumesc pentru complimentlaughing