| FluturashZburator a întrebat:

Sunt a 8-a si vreau sa ma inscriu la un liceu militar. Am auzit ca sunt sanse foarte foarte mici sa intru. Se merita sa incerc?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te pregătești foarte bine, ai reușită.
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Ai auzit bine.

| heAdgN a răspuns:

Eu am fost.mi-am facut inscrierea etc.

| FluturashZburator explică (pentru heAdgN):

Ce clasa esti?

| FluturashZburator explică (pentru heAdgN):

Poti sa-mi dai facebook-ul tau?

| heAdgN a răspuns (pentru FluturashZburator):

8-a

| Sadop a răspuns (pentru FluturashZburator):

Dacă îţi doreşti şi te pregăteşti, da, poţi intra.
Întradevăr, e bătaie mare pe locuri, însă merită să încerci.
Poate ne întâlnim. big grin

| heAdgN a răspuns:

E naspa ca e profil de mate info.in rest este ok.
Eu zic ca merita sa incerci pentru ca sunt 100 de locuri.Deci incearca bafta.
P.S poate ne intalnim la probele sportive.

| einenebun23 a răspuns:

Incercarea moarte n-are. nu e chiar asa de greu pe cum crezi daca chiar iti doresti atunci vei reusi.

| Lavii007 a răspuns:

Daca ai medie destul de mare si o conditie fizica buna, de ce sa nu incerci?

| AlexandraIuliana a răspuns:

Buna. Am auzit ca examenul pe care ti-l dau ei nu este asa de greu. Acum depinde de media ta din 5-8, si de evaluarea nationala. Anul trecut fetele au intrat cu 9, 80 iar baietii cu 9, 50, deci iti dai seama ca e mare bataie pe locuri. Daca ai medie buna si chiar iti doresti asta, de ce nu? Succes.

| RoxAnnA6 a răspuns:

Daca dorintaa ta este de a merge la acel liceu, trebuie macar sa-ti dai o sansa!

| urat11 a răspuns:

Da se merita! Nu strica niciodata sa incerci.