| Snoopy21 a întrebat:

Sunt clasa a 11 a. Bursa de merit pe sem al doilea se acorda pe baza mediei din primul sem. sau celei din anul trecut, respectiv a 10 a? Mulțumesc ^^

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

La noi la liceu era pe semestre. Pe media din a 10-a iei bursa în a 11-a, respectiv pe ultimul semestru dintr-un an iei bursa pe primul din anul următor.

| SabyMiha08 a răspuns:

Buna si eu tot cls a11-a sunt, bursa de merit se acorda pe baza semestrului 1, deoarece este semestriala, nu anuala

| Snoopy21 explică (pentru SabyMiha08):

Așa știam si eu, dar zilele trecute profa de franceză ne a spus la ora ca nu este necesar sa mai depunem dosarele pe semestrul acesta si ca bursa intră automat, pe baza mediei de anul trecut. Pe net nu am găsit clar în ce condiții se acordă... Și dacă este semestrială, presupun că în primul sem din clasa a 12 a va intra pe baza sem al doilea din a 11 a, nu? Merci mult

| SabyMiha08 a răspuns (pentru Snoopy21):

Nu trebuie sa completezi cererea aceea pentru bursa dacă pe semestrul 1 ai depus dosarul nu îți mai trebuie. Doar cererea trebuie completată. Bursa nu este anuala ca m-am interesat ci semestriala, dar sfatul meu este cel mai bine sa te duci la secretariat sa întrebi decât sa stai îngrijorată ca nu a intrat bursa și etc