| mihaelastfania a întrebat:

Buna ziua. In toamna intru clasa a 9-a. Bursa de studiu/merit o voi lua pe primul semestru cu ajutorul mediei de admitere pentru liceu sau cu ajutorul mediei din clasa a 8 a?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru acordarea unei burse de merit sau de studiu, de la inceputul cl. a IX-a, se ia in considerare media de admitere in liceu si aceasta trebuie sa fie de cel putin 9, 50 pentru bursa de merit si cel putin 7, 50 pentru cea de studiu.

| Moggy a răspuns:

Bursa de merit o iei daca ai media generala peste 9 50 intr-a 9-a sau daca obtii premii la olimpiade. Nu au importanta media de a 8-a sau de admitere.
Succes pe mai departe!