| Helăăău a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si vreau ca dupa liceu sa studiez in strainatate (UK) cu bursa. Care sunt procedurile si ce sanse am sa intru cu bursa? Cu engleza stau foarte bine si nu cred ca ar fi un impediment. Orice alta informatie imi este de ajutor pentru ca nu prea stiu multe despre acest subiect. Orice stiti legat de asta e bine-venit! Multumesc.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai nota finala la bac (media peste 8) poti pleca zicand hasta la vista Romania si va fi perfect, in Bucuresti e un fel de targ unde merg cei absolviti sa se intereseze in ce tara pleaca pentru a invata si le da bursa automat. Cand ajungi in regatul unit sa-mi trimiti in fiecare an revista FHM cu calendarul care vine laughing in numarul de ianuarie.

| scully a răspuns:

Noua profa de engleza ne-a adus niste pliante cu informatii despre cateva universitati din Europa. Am inteles ca cei din Regatul Unit acorda o anumita suma nerambursabila studentilor pentru studii (practic e gratuit) si le asigura si o slujba part-time ca sa aiba cu ce sa se intretina. Cel putin asta am auzit de la profa mea de engleza. Iti sugerez sa discuti cu profesoara ta si sa o intrebi pe ea ce si cum... si poate ne vedem pe-acolo, cine stie? big grin

| HardCore7750 a răspuns:

Daca ai media finala la bac peste 8 poti sa mergi
Toate cele bune

| spiffy a răspuns:

Ma ajuti cu o caracterizare a personajelor din nuvela Padureanca de Ioan Slavici? te rog frumos