| Leracika2000 a întrebat:

sunt clasa a 8-a si as vrea sa intreb cit de greu e in clasa a 9-a? Ca sa stiu la ce sa ma astept!

Răspuns Câştigător
| Nyxi a răspuns:

Nu este greu deloc, trecerea această de la școală gimnazială la liceu ni se pare grea, dar ne obișnuim, o să vezi că o să fie bine, dificultatea crește în funcție de profilul ales dar na..la oricare profil este întâlnită o anume dificultate. Succes!

| Leracika2000 explică (pentru Nyxi):

Mersi mult pentru un raspuns incurajator)))

| Nyxi a răspuns (pentru Leracika2000):

O să vezi ce-o să te mai distrezi, eu mai am un an și mie se pare că a trecut mult prea repede. Bucură-te de fiecare moment, implică-te în fiecare proiect școlar, (Comenius, etc) o să-ți faci atâția prieteni grozavi și o să întâlnești atâta lume, o să fie foarte amuzant atunci când o să dai de ticurile profilor și o să faceți mișto de ei, liceul este o perioadă minunată care trebuie trăită din plin.

5 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

O sa fie greu cu acomodarea, cu colegii noi, profesori noi, reguli noi, program nou, dar capu sus, dupa o luna o sa iti placa, daca vei fi atenta la materii de la inceput si o sa le si repeti un pic, o sa iti para foarte usor. Bafta!

| lBroken69 a răspuns:

Din unele puncte de vedere o să fie mai uşoară, iar din altele mai grea.

| RocKzZ a răspuns:

Depinde cel mai mult la ce liceu te duci. Daca te duci la un profil greu si la un liceu de tocilari, asteapta-te sa treci clasa cu media 5.