| Duta_Alexandra_1998 a întrebat:

eu trec a 5-a si as vrea sa stiu cum va fi cu o clasa noua si cu o diriginta va fi chiar asa de greu cum ma astept eu?!

Răspuns Câştigător
| katalen a răspuns:

NU. Stiu cum e, am trecut prin asta. Vei vedea ca la inceput, TOTI PROFESORII (INCLUSIV DIRIGINTA) va vor trata extrem de indulgent. Adica, nu vor avea asteptari prea mari de la voi datorita varstei. Eu eram asa de speriata de clasa a V-a, incat nu am vrut sa merg in prima zi la scoala, a trebuit mama sa ma convinga ca nu se intampla nimic. Clasa noua...ce sa zic... daca te-ai fi transferat in clasa a VI-a sau a VII-a, intr-adevar, ti-ar fi fost mai greu. Dar, cum de-abia incepi clasa, gandeste-te ca respectiva clasa nu e inca formata, niciunul nu va cunosteti intre voi, si, probabil, toti sunteti la fel de nesiguri de acest inceput. happy Succes in noul an de scoalahappy

4 răspunsuri:
| Ioonela a răspuns:

Nu o sa fie chiar asa greu, dar fata de clasa a 4 a o sa fie putin mai dificil, insa cu timpul o sa te obisnuiesti. Succes la scoala!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu te astepta la ceva greu.E chestiune de acomodare, avand in vedere numarul mai mare de profesori. Unii or sa-ti placa, altii nu.

| Duta_Alexandra_1998 explică:

Multumesc pentru raspunsuri

| Mihetiu_Andreea_1997 a răspuns:

Pai,a fost usor,profesorii au fost buni si diriginta la fel,la inceput am avut emotii mari,caci nu stii cum este,ce o sa sa intample, curiozitate, noii colegi. Ceea ce trebuie sa faci este sa nu te sperii ca totul o sa fie bine happy.Cat despre teme eu am avut mai putine ca in clasele mici, dar mai mult de invatat.Dar, daca inveti fiecare lectie de la inceput totul va fi usor si ai sa ai medii mari.Succes la scoala! happy