| maryy020 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a pe mate-info si vreau sa ma transfer din semestrul 2 la filologie in acelasi liceu. Ce diferentieri trebuie sa dau si in functie de ce medie ma pot transfera?

Răspuns Câştigător
| ピンク a răspuns:

Din cate stiu, trebuie sa ai o medie (pe semestrul 1) mai mare decat ultima medie din clasa in care vrei sa te transferi happy

4 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

De ce nu te-ai dus de la inceput acolo? ''N-ai avut media necesara?'' : )))

| maryy020 explică (pentru Northern):

Am avut medie, doar ca eu la inceput voiam sa merg pe mate-info iar acum vreau sa ma transfer pentru ca este mult prea greu fata de cum ma asteptam sa fie

| justyoung9 a răspuns:

Daca sectia de la filologie, unde vrei sa te transferi este bilingva, trebuie sa dai si un mic test de verificare a cunostintelor din limba respectiva

| Zednaya a răspuns:

Eu m-am transferat fara probleme.Dar cred ca depinde de liceu!