| cristi2ever a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a iar saptamana viitoare am simulare la mate. M-am apucat sa fac niste modele de teste si nu stiu sa fac un subiecte. Vreau doar metoda prin care se rezolva, nu si rezolvarea propriu-zisa. Exercitiul e ceva ce am facut in clasa a V-a dar nu mai stiu sa-l fac: sa se calculeze nr. prime a si b stiind ca (a, b)=19 si [a, b]=38.

2 răspunsuri:
| DEEApika a răspuns:

Si eu sunt tot in clasa a VIII a, si o sa ma interesez cum se face (pentru. ca stiu ceva dar nu vreau sa fac exercitiu gresit) big grin

| cristi2ever explică (pentru DEEApika):

Mersi dar cred ca e ceva greșit la exercitiu. Azi am meditatii la mate si o sa îl întreb cum se face.