| Cineva11123 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a VIII-a si mi-as dori sa intru la liceul militar A.I.Cuza din Constanta. Ce ar trebui sa stiu si la ce sa ma astept?(ce probe sunt,dificultatea acestor probe, data la care ar trebui sa ma inscriu, etc)

1 răspuns:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

La colegiile nationale militare (licee militare, cum li se mai spune) termenul limita de inscriere a fost 5. 03. 2021. Imi pare rau, insa te-ai informat mult prea tarziu. Mai ai o sansa dupa liceu sau sa te transferi. (nu stiu sigur daca e posibil transferul)