| FeliciaAndreea1 a întrebat:

Sunt clasa a7a! Cel putin trec clasa a 7a.Cam ce lista de rechizite imi trebuie? Si inca ceva, cei ce au fost clasa a7a,care au avut medie mare, cum vi s-a parut? De exemplu Chimia, sau Fizica...sau Matematica... CEL MAI BUN primeste funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, cam astea:
Română-2 caiete studenţeşti (clasă+teme)
Matematică-2 caiete studențești (clasă+teme) (îți trebuie studențești pentru că o să scrii ceva mai mult)
Chimie și fizică -2 caiete mate studențești.
La engleză, franceză, religie, istorie, civică-câte un caiet dictando mic (pentru că n-o sa scrii mult).
La : biologie, geografie, și muzica ști că îți trebuie caiete speciale de biologie, geografie și muzică.
La desen: bloc de desen (de preferat mare) pensule (cu vârful ascuțit nu plat-alea sunt pentru picturile în ulei-) tempera.
Pixuri normale albastre și negre, două pixuri cu gel albastre, unul roșu, două creioane normale, două cu mină (preferabil unu de 0, 5 și unu de 0, 7), mine bineînțeles, gumă de șters, ascuțitoare dublă.
Mai îți trebuie coperți, trusă de geometrie, ghiozdan, eventual penar (dacă mai porți așa ceva), creioane colorate (îți va trebui în mod special la biologie și cam atât. Mie mi-a plăcut într-a 7-a pentru că nu aveam de dat admiterea, și într-a 8-a e frumos (îți bagă latina pe gât) dar e frumos oricum. Baftă în noul an școlar și note bune să aihappy

1 răspuns:
| EizaG a răspuns:

Pai ca rechizite iti poti lua la fel, nu e cu nimic diferit. Eu cu chimia, fizica si matematica nu ma impacam deloc, in special cu chimia. In primul semestru o sa ti se para usoara, dar din al doilea nu o sa mai stii cum sa scapi laughing