| Andreea256 a întrebat:

Buna sunt in clasa a 7-a si nu inteleg Nimic la matematica In primul rand :
1-profesorul nu preda bine...
2-nu este autoritar.
3-galagie in clasa.
La geometrie mai ma descurc dar la algebra sa nu aud... Am luat 4 cu 3 din oficiu adica nimic nu stiu mi-a dat mama o ora de meditatie pe saptamana degeaba Nustiu ce sa fac ajutati-ma va rog... cu orice raspuns.

Răspuns Câştigător
| cosmyna1 a răspuns:

Poii eu sut intr-a8a si e mai grava crying anul asta mi-a schimbat profa de mate si am nimerita o acritura care ne da teste zilinc aproape... Cand ni-a facut media a pus nota asa:
cea mai mare nota a fost 8, apoi a mea (desi sunt premianta si am luat 7), apoi 6 luat de o fata fff desteapata, cel mai mare matematician din clasa 5, iar 3sferturi din clasa mai putin de 3... in catalog. (wooow ce sincera am fost )

dar la tine materia e mai usoara si ai si culegeri care explica bine (ca din ale mele nu inteleg nimic crying), iar daca si mama ta te ajutabig grin...Pe mina n-are cine...

Dar EU AM facut MEditaTII Cu foSTA meA PRofesOARA.
Am platit mai mult dar trebuia sa faca ceva mama cand a vazut 7-le tinand cont ca eu sunt de 10 la celelaltehee hee si am inteles macar ultima lectie a-mi repar media

Daca pe tine te ajuta mama ta atunci ai putea sa nu faci pregatire. In fond e acelasi lucru...inveti definitiile lectiilor si te ajuta dumneaei sa faci niste exercitii de aplicare a cea ce-ai invatat. Apoi temele le vei face singura ca sa vada daca ai inteles. Daca ai gresit o sa reia explicatile si tu temele si o se pierdeti amandoua timp. Asa ca mai bine intelegi din prima

Altceva ce sa-ti zic...Incearca sa fii super atenta poate da domnul si se lipeste ceva! happy

Succes si daca te gandeai ca vei primi alte sfaturi, ei bine nimeni nu o sa-ti zica altceva pentru ca singura nu poa-ti schimba profesorii
Fundita?winking

| Andreea256 explică (pentru cosmyna1):

Pai mama mea e plecata toata ziua. si e divortata e obosita ajunge la 6 la ora care ajung si eu de la scoala(sunt de dupamiaza) si nu vreau sa o mai stresez am un 4 in catalog dar pe mine ma deranjeaza ca am luat 4 CU 3 din oficiu sad

9 răspunsuri:
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Straduiestete...ia meditatiim dela un profesor farte bun
altceva nu ai de facut big grin

| Karinakari99 a răspuns:

Trebuie să te concentrezi şi să-i spui profesorului dacă n-ai înţeles. Apropo să ştii că la mine e exact invers :să n-aud de geometrie că e grea, ci algebra că la ea mă descurc mai mult!

| Andreea256 explică (pentru Karinakari99):

Multumesc pentru Raspunsuri nu stiu ce sa fac am dat meditatii in fiecare sambata Dar nimic profesorul nostru pana nusi termina lectia pot sa stau cu mana ridicata mult si bine mai astept sugestii

| Tops a răspuns:

Concentreaza-te, vorbeste cu profesoru zi-i sa iti explice tie la tabla, da-i in colo p-aia din spate(care fac galagie) si e imposibil daca vrei sa inveti poti sa inveti... DAR TU NU VREI!

| Andreea256 explică:

Nustiu ce sa fac mai astept sugestii recunosc ca nici eu n-am lucrat de Loc dar daca nu stiu degeaba fac ca oricum no sa stiu recunosc sunt delasatoare.

| Andreea256 explică:

Sincer nici la fizica Nus cea mai buna abia imi scot media anul trecut la fel Recunosc nici eu n-am lucrat sunt o fire foarte pesimista.

| Andreea256 explică:

O sa incerc sa mai pun mana pe carte. eu m-am lasat asa daca tot nu avea cine sa se ocupe de mine va mai anunt eu ce note am mai luat dupa noapte buna tuturor

| Andreea256 explică:

Recunosc nici eu n-am muncit... dar. eu vreau totu pe dea moca.sunt pesimista straight face