| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a la profil mate-info biling engleza si problema este ca nu ma pot hotari la ce facultate sa ma duc. Stiu ca este destul de devreme ca sa ma gandesc la asta, dar nu stiu nici macar domeniul in care vreau sa merg. Nici macar nu stiu care sunt materiile care imi plac, pentru ca toate imi plac la fel de mult (exceptand fizica si istoria, care nu imi plac). Cum as putea sa ma hotarasc ce imi place cu adevarat sa fac? Funda pentru un raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| Alin_Ciobanu_1990 a răspuns:

Si eu ma gandesc la fel si cred ca daca iti place mult matematica si informatica ai putea sa te tudi la facultatea de robotica sau de sau la facultatea de informatica.
Daca te tuci la cea de robotica s-ar putea sa ajungi departe deoarece in viitor peste 10 ani robotica va fi cea mai importanta industrie.
Daca te duci la cea de informatica poti sa lucrezi la birou in fata unui calculator stand de geaba 10 ore pe zi facand numai acte si calcule si dupa ce le termini poti sa stai pe net pe Facebook, YouTube, etc. Varamea are job din acesta si e platita cu 1000 de euro pe luna.
In orice caz eu doar ti-am dat niste sugestii. Debinde de tine la ce facultate vrei sa dai. Iti doresc succes si spor la invatat happywinking

| Alin_Ciobanu_1990 a răspuns (pentru Alin_Ciobanu_1990):

Scuze pentru greselile mele pe care le-am scris mai sus. Sper ca ai inteles

1 răspuns: