| AvaMV a întrebat:

Sunt pe profilul filologie, imi place foarte mult, insa sunt destul de confuza in ceea ce priveste selectarea unor optiuni legat de facultate. Mi s-a parut destul de interesanta descrierea a FSPAC, insa am inteles ca nu este destul de "dezvoltata" in Romania, prin urmare fiind destul de greu sa iti gasesti un job satisfacator in domeniu dupa terminarea studiilor. Eu una cred ca pentru o persoana bine pregatita, vor fi mereu obtiuni. Insa, as vrea sa mai aud cateva pareri.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Ai dreptate, daca esti bun, mereu vor fi optiuni. Sunt sigura ca ai timp sa te gandesti, sa te razgandesti. Daca faci ceva, sa iti si placa. Eu din clasa a 8-a eram pornita sa merg spre o singura facultate si cand m-am inscris m-am razgandit :p nu stii ce iti rezerva viitorul