| M1m3m4m4m5m6 a întrebat:

Bună! sunt primul an la ifr,nu prea am intrat la cursuri și nici temele nu le am făcut, are legătură cu faptul ca intru sau nu la examen? adică în sesiune pot merge chiar dacă n am fost prezenta la curs mereu? Ce credite am nevoie sa trec anul? sau cum se procedeaza

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai recuperat de la colegi cursurile, poti intra la sesiune. Se pare ca doar te numesti studentă.

| Xox0 a răspuns:

Depinde de profesor daca te baga in examen sau nu.

| Jblk1 a răspuns:

În general cursurile nu sunt obligatorii, laboratoarele și seminariile da. Dar acum depinde de facultate. Iar în privința creditelor, spre exemplu la mine ca să treci anul, ai nevoie de minim 30 credite.

| Jblk1 a răspuns:

Asta cu creditele e o chestiune care variază. Ține de câte examene ai, numărul de credite pe care îl au, etc.