| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Acum o luna am depus un dosar de transfer la alt liceu.Sunt in clasa a 11-a, si liceul este cam de acelasi nivel. Am avut media anuala 8, 26 in clasa a 10-a. Am fost acum 2 saptamani sa vad daca primesc un raspuns, dar ei au spus ca imi dau un raspuns cand va fi consiliu profesoral (care e odata pe luna), si nici ei nu stiau cand e. Credeti ca voi primi un raspuns pana la inceputul scolii? Vreau neaparat sa ma transfer.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, evident că vei primi răspuns "pana la inceputul scolii"!

În general, Cererile de transfer se discută/aprobă într-o şedinţă a Consiliului de administraţie al liceului - şedinţă care are loc, de regulă, DUPĂ sesiunea de corigenţe din vară!

Vezi, spre exemplu, extrasul :
"Art. 38. Elevii se pot transfera de la o clasã la alta, de la un liceu la altul sau de la un profil sau formã de învãtãmânt la alta astfel:
* Toate transferurile se efectueazã cu acordul celor doi directori din liceu numai în vacanta inter-semestrialã sau în vacanta de varã dupã sesiunea de corigente cu aprobarea Consiliului de Administratie din liceu." - SURSA :
http://gsiubm.licee.edu.ro/roi.html

Dacă/când ţi se aprobă transferul, vei fi anunţat ( telefonic, probabil )!

Toate cele bune!

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Multumesc

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Daca nu imi accepta cererea de transfer, mai am timp sa depun altundeva dosar pana incepe scoala?

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere happy

Depinde când ţi se comunică ( eventuala ) respingerea Cererii...
În principiu, s-ar putea depune Cerere de transfer până prin 10 septembriewinking

O zi frumoasă!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa primesti raspuns.
De obicei consiliul de administratie se va intruni la inceputul lunii septembrie, acesta aproba sau nu transferul si nu consiliul profesoral.