| LoLiTa1808 a întrebat:

Am auzit ca la inceputul anului se vor da ceva teste(eu vin clasa a 6 a). E adevarat? Adica am auzit ca vor sa dam la TOATE MATERIILE! Mi se pare putin ciudat sa dam si la desen/muzica/religie. Sper ca la sport nu damhee hee. dar totusi creierul nostru nu s-a mai concentrat pe materii si s-a distrat in vacanta, asa, chiar in primele zile de la incepere mi se pare foarte repede (nu ca as fi un elev prost)!

Vreau sa raspunda doar cei care stiu!
Poate va dau si funda!

4 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Da. Se dau teste initiale, eu mereu am dat cand incepea anul scolar. Stai linistita, nu se trec in catalog, trebuie ca profesorul sa le aiba ca o verificare a ceea ce mai stiti.

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Da, se numesc teste predictive, adica din ce ai facut anul trecut, ca sa va vada adevaratul nivel.
Normal, nu se trec in catalog, dar daca un profesor vrea, le trece!
Succes in continuare si o zi buna! Eu ma apuc de invatat!

| LifeInPink a răspuns:

Testele initiale se dau in prima sau a doua saptamana de scoala, dar noi nu am dat la sport si desen.in schimb la religie am avut o nebuna care ne dadea test in fiecare ora de religie.si nu o mai suportam x-( Sper sa nu ai parte de asa ceva happy

| danutz24 a răspuns:

Sunt niste teste dar la muzica, sport eu nu am dat doar la romana...credlaughing.Oricum nu se trec in catalog dar totusi eu stiam ca se dau peste o saptamana nu in a doua zi.