| Iuliaana a întrebat:

Am nevoie de un raspuns sincer. Doresc sa ma transfer la alt liceu si trebuie sa dau examenul la limba si literatura romana [diferenta]. Adaug ca sunt in clasa a X-a, doresc transferul la acelasi profil, dar specializarea diferita. Intrebarea mea e urmatoarea: Cam ce subiecte se dau la romana? pentru a sti pe ce sa ma axez cand voi incepe sa ma pregatesc putin. Astept raspunsul vostru happy

4 răspunsuri:
| allyeu a răspuns:

Pai si eu m-am transferat la alt profil, la alt liceu. si trebuie sa dau 3 examene doar la practica pentru ca este un profil diefrit de ceea ce faceam eu. cred ca si la tine o a fie la fel...cand te duci sa te inscrii o sa iti dea ceva sa inveti :*sper ca te-am ajutat

| Iuliaana explică (pentru allyeu):

Tocmai...m am inscris si nu mi au zis nimic.

| allyeu a răspuns (pentru Iuliaana):

Pai o sa iti zica, sau probabil or sa te ajute ei acolo atunci cand le dai. ca o sa fii doar tu cu diriginta ta sau dirigintele.

| allyeu a răspuns:

Scuze pentru greseli dar m-am grabit :*laughing)