| euphoria2000 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi: la scoala ne-a zis sa ne gandim la idei de activitati in saptamana Sa stii mai multe, sa fii mai bun.
Funda!

3 răspunsuri:
| MadalinaaIoana a răspuns:

Sa organizati concursuri, sa luati lucruri de acasa care nu vba mai trebuie sa sa le transforma-ti in ceva frumos, sa organizati o mica excursie (chiar si prin imprejurimi ), sa gatiti ( noi am facut asta la scoala )...
Nu stiu, gandeste-te la ce ti-ar place tie sa faci.
Bafta!

| AdyYingYang a răspuns:

Puteti sa organizati un concurs sportiv cu titlul "sportul este sanatos".Sa iesiti intr o mica excursie la aer proaspat(cu profesorul/profesoara de biologie si sa "explorati natura")Profesoara poate pune intrebari legate de ce veti intalni, iar cel mai bun poate primi o nota buna.Sa organizati un concurs de talente..si multe altele..noi anul trecut am facut campionate de football. poti gandi si tu la mai multe idei. sper ca te am ajutatwinkingFUNDA.

| sorynam a răspuns:

Pai... sa organizati un concurs in care sa creeati obiecte vestimentare din doze de cola, farfurii de unicafolosinta, sidiuri... etc si sa creeati pe echipe si sa aveti un manechin care sa prezinte creeatia iar castigatorul sa primeasca o funda din hârtie decupata colorata.

asta pentru a ajuta mediul prin reciclare