| laura_7641 a întrebat:

Am o intrebare si aceea fiind : O colega de-a mea este fitoasa si pe mine si celelalte colege ne enerveaza acest fapt. Putem sa facem ceva sa-i schimbam comportamentul? Dau FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| bombonyk04 a răspuns:

Asa am patit si eu.
faza e ca eu eram fitoasa aici.
pur si simplu ma credeamsuperioara prietenelor mele si credeam ca le pot controla.
pana intr-o zi cand vecina mea s-a suparat si a iscat o cearta deb zile mari.
in gasca noastra suntem 11 fete si cand au inceput toateb sa spuna cat sunt de enervanta cu fitele mele care eu odata le credeam in trend, mi-am dat seama ca datorita acelor fite era sa imi pierd prietenele.
eu va propun sa ii spuneti in fata, chiar daca la inceput se va supara si poate va va ignora (cum am facut eu timp de 1 saptamana) sperand sa va cereti scuze (va spun din proprie experienta) daca o veti ignora si voi nu va dura mult si acele fite vor disparea

P.S. nu o ignorati fara sa ii spuneti de ce faceti asta. se va simti data la o parte si acele fite vor fi mult mai multesad

6 răspunsuri:
| ßΘɱßΘɴίκ a răspuns:

Sincer nu prea aveti cum sa schimbati o persoanalaughing poate daca o ignorati cateva zile o sa inteleaga ca nu va impresioneaza fitele ei smug si o sa se schimbe [sincer eu daca ar venii una cu niste fite la mine mi'as baga mana in paruu' ei si as ciufulio un pic :d da' nu recomand asta] nu'i arata ca te enerveaza fitele ei fii indiferentabatting eyelashes BAFTA:X te puup dulcee:X

| diaηα a răspuns:

Poti sa mergi frumos la ea [si poti si sa o iei de capwhistling] si sa-i zici sa termine mami` dracului cu fitele astea ale ei de diva ca nu impresioneaza pe nimeni.
Asa avea o colega niste fite. Cand o vedeam imi venea s-o iau de cap. Pana intr-o zi cand m-am dus la ea si i-am zis sa o mai dea naibi` de treaba si sa termine cu fitele alea de diva ca nu impresioneaza pe nimeni. Numa cand o vedeam ca incepe sa se dea bine pe langa profesori si incepea sa planga din toate motivele posibiLe, sau cand ne barfea pe noi celelalte, mai ca nu-mi venea sa-mi tau veneLe.
Cand incepea sa faca pe mironosita din orice motiv! O`nceput sa planga de ce o colega i-o dat cu AMBALAJU [sa fim seriosi ambalaju`] de la sugus in cap. zice : da tu sti ce doare bwaa?! wsm de tiine crying! Ma gandesc ca intra in coma daca-i dadea cu sugusu` in cap. Sau ii spargea capuu!

:d Mai bine mergi la ea si-i zici sa termine cu fitele alea de divabatting eyelashes!
Fundita? puppy dog eyes

| DerekMontayne a răspuns:

Nu o mai bagati in seama ceva timp pana nu isi cere scuze, iti zic eu ca va functiona, am avut si eu acest caz.

| ruxyrusu a răspuns:

Salut. fata asta trebuie pusa la punct.ar trebui ca una din voi(mai tupeista) sa se duca la ea si s-o intrebe dc se comporta asa cu voi,iar daca raspunsul este tot impertinent, incercati sa nu o mai bagati in seama, iar atunci se va plictisi.creati activitati pe care ar vrea sa le faca, dar nu o includeti.
Ar mai fi si varianta sa purtati o discutie calma cu ea si sa o convingeti ca, prin caracterul ei nu isi va face prieteni.
Deci ai de ales intre cele doua cai:calea mai rautacioasa sau calea mai "pasnica"

| ale_1873 a răspuns:

Eu nu cred ca puteti sa o schimbati, incercati sa o ignorati

| Roxyss_9156 a răspuns:

Buna.Ignorati'o,nu o bagati in seama, si cand o sa observe ca nu vb nici o fata cu ea o sa'si puna intrebari si atunci sa'i spuneti. Poate se schimba...