| anonim_4396 a întrebat:

Am picat bacul la mate,daca as fi luat un 5, media mea ar fi fost 6, 23. Zilele astea ma duc sa ma inscriu pentru sesiunea din toamna.Ma gandeam sa dau din nou si la romana pentru a-mi marii media.
Realizez ca e un risc, dar nu stiu ce sa fac? Voi ce a-ti face in locul meu? V-ati risca?
Va pup!

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vezi că matematica de liceu nu se învață singură.
Dacă nu ai luat nici măcar 5 la matematică, de fapt, nu cunoști aproape nimic, privind disciplina respectivă.
Ce să faci să dai și examen la disciplina Română?
Învață la matematică de 10, nu umbla cu curul în 2 luntrii, că te uzi la cur.
Matematica este cu mult mai necesară, decât româna.

| anonim_4396 explică (pentru MMihai):

Mie nu-mi trebuie matematica si nu mi se pare atat de necesara pe cat afirmi tu dar in fine.
Facultatea pe care o voi urma eu nu implica matematica, asa ca de ce sa invat de 10?

| DushulRece a răspuns:

La cum scrii, cred si eu ca ai picat Bacul, inca ai luat mult, chiar si asa...

| anonim_4396 explică (pentru DushulRece):

Cum scriu? Si pentru informarea ta nu am picat bacul la romana ci la matematica.
Te rog frumos nu compara limba si literatura romana cu matematica.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la romana cat ai luat?

| thefighter1 a răspuns:

"ati", nu "a-ti"

| Ande20 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar din cunostintele mele nu l-as mai da pentru ca 1.Nu as vrea sa risc
2.Cum am mai zis, din cunostintele mele cred ca "Voi ce a-ti face" se scrie de fapt "Voi ce ati face"
Dar fa cum crezi:*
Baftahappy