| Cont1654 a întrebat:

Buna TPU, am ramas corigent la chimie si geografie si as vrea sa va intreb cum se desfasoara o corigenta, adica daca la proba scrisa trebuie sa scriu ce stiu sau imi dau niste intrebari

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La corijenta se dau intrebari deja facute de profesorul de la obiectul respectiv, din toata materia din anul respectiv.

Nu exista sa scrii ce vrei tu, ca acela este un EXAMEN de corijenta si trebuie sa inveti toata materia din anul respectiv, ca sa poti sa treci.

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de profesor/profesoara, nu sunt subiecte standard.Tu fa tot posibilul sa inveti, fiindca astfel nu vei intampina dificultati, indiferent de modul de evaluare.

Succes.