| pisicuta123456789 a întrebat:

Buna,TPU! Am si eu cateva intrebari pentru cei care au sustinut proba de bilingv... Spuneti-mi,cum este proba orala? Greu,usor? Spuneti-mi,pe ce parte trebuie sa ma concentrez foarte mult ( speaking,writing, reading)? As vrea sa ma pregatesc cu mai mult timp inainte deoarece asa este cel mai bine. Spuneti-mi si alte informatii suplimentare. Multumesc! Ofer fundita raspunsului cu cele mai multe informatii.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

E super usoara proba daca te descurci sa intelegi niste intrebari fundamentale si sa vorbesti.
Iti da o fisa cu un text, te lasa cu el si mi se pare ca sunt si niste intrebari pe foaie. Trebuie sa raspunzi oral la ele, sunt pe baza de text, iar acolo dupa ce vorbesti eventual te mai intreaba examinatoarea ceva.