| Dienutzaa a întrebat:

Am terminat clasa a 8a si in urma examenelor media mea de admitere este 9, 45. Initial imi doream sa intru la Colegiul Matei Basarab(Bucuresti),dar ma gandesc si la Spiru Haret. Vreau sa stiu niste pareri in legatura cu aceste licee. Vreau sa dau la profil uman, filologie. Deci dupa parerea voastra care credeti ca este mai bun? Si daca puteti sa imi spuneti si cateva informatii despre fiecare ( activitati extrascolare, cum sunt elevii, profesorii, se face carte etc.). Multumesc! Dau funda si vot pentru cele mai bune raspunsuri :*

1 răspuns:
| DeeaMeeh a răspuns:

Eu zic sa te duci in Spiru.E mai bun decat Basarab si ca medie si ca profesori, din cate stiu eu. Liceul este foarte ok, profesorii sunt de treaba si se face carte, dar nu este puscarie.Eu imi doream sa intru in Spiru, dar nu am media cu mult mai mare, deci am sanse putine si voi da ori in Basarab ori in Creanga...dar tot cu gandul la Spiru raman, pentru ca am cunoscut multi profesori si elevi, care sunt foarte ok!