| OanaMariaG a întrebat:

Buna tpu.as avea o intrebare.eu primesc diploma de absolvire daca maia m restante? mentionez ca inca nu mi-am dat licenta dar am terminat al 3 lea si ultimul an.intreb asta deoarece pentru insciere la o alta facultate imi cere diploma de absolvire. multumesc

2 răspunsuri:
| abyssaria a răspuns:

Nu primesti diploma de absolvire decat dupa ce iei licenta ( iar ca sa intri in licenta, trebuie sa treci la toate examenele).
Daca vrei sa te duci la alta facultate, te duci cu diploma de bac si restul actelor necesare ( nu cu cea de licenta), dar ai grija ca este posibil sa platesti facultatea daca ai facut acei 4 ani la stat.

| XxBlackEyesXx a răspuns:

Nu stiu :?