| SweetyBoy a întrebat:

Buna TPU as dori si eu la cat timp se poate depune o declaratie petru bataie adica sa zicem ca acu 20 de zile am batut pe cineva persoana aceea la ce termen are voie sa depuna o declaratie are voie sa depuna declaratie peste 20 de zile multumesc.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Poate sa depuna, are dreptul acesta, dar apoi trebuie sa dovedeasca ca l-ai si batut pentru asta are nevoie de martori si preferabil certificat medicol legal.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Timp de 2 luni de zile calculate din ziua in care ai aflat cine e agresorul poti depune o plangere prealabila (100%)

| SweetyBoy explică:

Aha si daca nu are dovezi sau certificat medicolegal poate depune adica fara martori doar cu simpla vorba m-a batut?

| BiuL a răspuns (pentru SweetyBoy):

Poate sa depuna, are dreptul acesta, dar apoi trebuie sa dovedeasca ca l-ai si batut pentru asta are nevoie de martori si preferabil certificat medicol legal.

| SweetyBoy explică:

Multumesc pentru raspuns raman dator :X

| BiuL a răspuns (pentru SweetyBoy):

Cu placere si incearca sa nu mai bati pe nimeni :p