| InuyashaKagome14 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva, legat de modulul pedagogic din facultate, se poate face oricand pe parcursul facultatii sau e obligatoriu din anul 1 daca vrei sa poti profesa dupa? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca facultatea la care esti inscrisa are organizate programe de formare psihopedagogica cere informatia la departamentul respectiv --- fiecare asemenea institutie are o metodologie proprie de organizare a programelor de formare psihopedagogica in vederea certificarii competenţelor pentru profesia didactica.
Daca nu are, cere informatia la Universitate--- fiecare universitate are un Departament pentru Pregatirea Personalului Didactic (D.P.P.D)