| 1shadow1 a întrebat:

as vrea si eu un discurs de sfarsit de clasa a 8-a. dar sa fie foarte frumos, incat sa inceapa colegii sa planga. funda. multumesc frumos :* dar urgent puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă să vorbești puțin despre cojile de ceapă sau despre gaze lacrimogene și probabil că vor începe să plîngă.
Dacă tu ești cea care trebuie să țină un „speach" înseamnă că ești cumva una din „elită". Dar cum te poți tu astfel considera dacă trebuie să apelezi la alții care să-ți spună ce anume să vorbești la o astfel de ocazie?
Pentru ALEX.
Expresia „a ne aminti memorialistic" este pleonastică.
„Începînd cu toamna viitoare vom începe..."!?
Corect ar fi fost așa : „ ...acei copii din clasa a 5-a ci, începînd cu toamna viitoare, vom...". Deci virgula după „ci" pentru că urmează o "incidentă"
„Să mulțumesc tuturor celor care au călcat drumul vieții mele".
Care este sensul expresiei „celor care au călcat drumul vieții mele"?
În text ai destule greșeli de ortografie.
Așa crezi că vei ajunge la liceu?

| sabin89 a răspuns:

Nu-i fa sa planga, sarmanii. Cu ce ti-au gresit? Fie-ti mila de ei.

Răspuns utilizator avertizat
| AnonymousM a răspuns:

Daca ai vrea chiar sa si planga, incearca sa le spui ceva din suflet happy