| TheCritic a întrebat:

Care e diferenta dintre colegiu si liceu in Romania? ex: Colegiul National Costache Negruzi si Liceul Teoretic Nicolae Balcescu?

Răspuns Câştigător
| Gorath a răspuns:

Eşti total paralel.Nu colegiile naţionale au 1-12, ci liceele de arte.Colegiile naţionale au 5-12, dar nu toate, deci nu e un criteriu pe care poţi face diferenţa dintre un liceu teoretic şi colegii.Un liceu trebuie să îndeplinească anumite condiţii ca să devină colegiu (nu ştiu exact care), deci e net mai bun decât un simplu liceu teoretic.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BobbyPosta a răspuns:

Colegiu National are si Scoala Generala si Liceu, adica 1-12 clase!

| Gorath a răspuns (pentru BobbyPosta):

Eşti total paralel.Nu colegiile naţionale au 1-12, ci liceele de arte.Colegiile naţionale au 5-12, dar nu toate, deci nu e un criteriu pe care poţi face diferenţa dintre un liceu teoretic şi colegii.Un liceu trebuie să îndeplinească anumite condiţii ca să devină colegiu (nu ştiu exact care), deci e net mai bun decât un simplu liceu teoretic.

| BobbyPosta a răspuns:

Stai fara grija Gorath ca nu sunt paralel, uitasem doar ca, colegiul este 5-12 si are media notelor de admitere foarte mare!