| cezzy2013 a întrebat:

Buna TPU cum ar putea sa imi iasa media la chimie 8, am 2 de 6 si am mai dat un test in care cred ca sigur i-au 6.
ajutati-ma cum pot sa i-au un 10 ce formule sa invat etc sunt in clasa a 8 a.
funda.

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Cu un 10 si 3 de 6 iti iese fix 7, cu 2 de 10 si 3 de 6 iti iese 7.6 adica 8. Iti trebuie cel putin 2 de 10, deci, ca sa iti iasa 8. Cu alte note mai mici nu ai cum.

Ia frumos caietelul (daca nu ai lectiile, rogi pe un coleg sa ti-l imprumute, faci eventual poze si in inapoieizi) si inveti pas cu pas tot ce ati facut sau tot ce crezi tu ca nu stii. In mare parte trebuie sa stii caracteristicile la unele elemente + acizi/baze/saruri/oxizi, nu stiu sigur care se fac in sem1 si sem2. Sa stii minim 5-6 reprezentanti din fiecare grupa si de asemenea sa stii cum se formeaza, adica reactiile chimice. Probabil ati facut si probleme cu concentratii, alea sunt usoare, e doar o formula pe care trebuie sa o retii si sa te tot joci cu ea.

Succes la viitoarele teste / ascultari. CU perseverenta, poate ca vei reusi happy

| cezzy2013 explică (pentru PopAdrian):

Apropo in test am luat 7

| PopAdrian a răspuns (pentru cezzy2013):

Daca in test ai luat 7, iti trebuie mai trebuie minim un 9 si un 10 pentru media 8 happy SPor!

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Iau*