| Kumiko19 a întrebat:

Cum as putea invata repede la romana pentru Bac? Ce trebuie mai exact sa invat? Cate comentarii sunt?

Cat mai multe sfaturi.

A treia proba...Ce ati alege? Info sau fizica? Si de ce? La astea care e cel mai optim mod de a invata?

Vreau sa pot invata cat mai mult.

Ajutor!

3 răspunsuri:
| walkeR1 a răspuns:

Invata sa faci texte argumentative de fiecare data se da un punctaj mai mare decat restul exercitiilor. Intre fizica si informatica eu as alege informatica acum nu stiu la ce esti mai bun/a, am ales informatica pentru ca este mai usor iar fizica se bazeaza pe matematica trebuie sa inveti multe teoreme acum alegerea ta Bafta!

| Kumiko19 explică (pentru walkeR1):

Stiu sa fac texte argumentative, invat bine, eu ma refeream la subiectul 3, ce opere sunt si cum le-as putea invata cat mai repede.

Un site de pregatire pentru info? Pascal.Sau carte de bac?

| walkeR1 a răspuns (pentru Kumiko19):

Pai Alexandru Lapusneanu-nuvela istorica, nuvela psihologica - Moara cu noroc - Ioan Slavici, Povestea lui Harap-Alb de Ion Creanga, Luceafărul, George Bacovia-plumb, Lucian Blaga-eu nu strivesc corola de mununi a lumii, mai sunt dar astea trebuie invatate pe parcursul liceului 9-12. E bun si Pascal poti sa-ti iei si o carte.