| EuAndreia a întrebat:

Cum as putea sa i-au note mai mari la MATE? Nu pot sa o inteleg. Ce ar trebui sa fac? De invatat, invat foarte mult insa nu stiu ce am la teste si la extemporale ca la oral am numai de 9 si 9.50.Ce sa fac? Ce ar mai trebuie sa lucrez?(daca mai trebuie?!)

Răspuns Câştigător
| allthegoodnamesaregone a răspuns:

. adevarul e ca.nu prea ai ce invata la mate, doar formule daca ai de invatat. Matematica daca nu o pricepi, nu o pricepi si gata, dar totusi daca la oral ai 9, 9.50 la teste nu cred ca ai mai putin de 8( cu toate ca nu inteleg de ce la oral te descurci si la teste nu). deci notele tale nu sunt mici deloc. Dar daca tu simti ca nu o pricepi de loc si acum esti in gimnaziu cand mergi la liceu axeaza-te pe un profil uman la care nici macar nu vei mai face mate din a 11a... Nu as putea sa iti spun ce ar mai trebui sa lucrezi pentru ca nu ai mentionat nici clasa in care esti, nici la ce nu te descurci. Ceea ce poti face e sa incerci sa lucrezi cat mai mult sau sa faci meditatii. Succes!

2 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Poate profesoara e de vina, de obicei profesorii de matematica sunt mai sariti de pe fix big grin

| EuAndreia explică:

Nu stiu ce sa fac!