| MadalinaLorena a întrebat:

Buna TPU
Cum credeti ca a evoluat omul civilizat de astazi? Credeti ca a evoluat in bine sau in rau? A avut de pierdut sau de castigat?
Eu intr-un fel consider ca era mai bine in trecut (intr-un fel).

2 răspunsuri:
| tudorviorel a răspuns:

Nu stiu ce intelegi prin civilizat.dar parerea mea ca civilizatia a luat locul cinstei onoarei si a respectului. civilizatia astazi este echivalentul luxului si al opulentei pentru multi

| DaSh4You a răspuns:

Salut! Pai evolutia are si parti bune si parti rele.S-au gasit remedii pentru unele boli, dar in acelasi timp se polueaza foarte mult consumam zilnic resursele Pamantului, si multe altele in mare nu este un Pamant bun acesta pe care il avem acum