| David98TM a întrebat:

Buna TPU.
Cum este invatamantul liceal in Anglia?
Ce profile au?
Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Buna. Eu si familia mea suntem in Anglia din 2007. Di cand in cand mai vin acasa in Bacau
In Anglia se pune accent pe practica. Nu au atata teorie, si nu bombardeaza elevii cu teme pentru acasa. Nu exisat conecptul de ghiozdan, pentru ca nu ai sa scriii nici un sfert din cat scrii in Romania.
In unele colegii (ca nu se numesc licee), sunt multi indieni si africani, depinde in ce zona stai, dar sunt si comunitati de romani.
Oricum nu se compara cu invatamantul din Romania. E mult mul mult mai usor. E scoala florii la ureche.

| nexus9710 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Scuze ca te intreb happy, dar asta e valabil doar in Anglia? sau si oraselor din apropiere? happy

1 răspuns: