| DiBianca a întrebat:

Buna TPU
Daca ai multe absente nemotivate si te muti la o alta scoala,absentele dispar?
Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Absentele nu dispar, situatia ta scolara de pana in prezent te urmeaza la noua scoala. Oricum, transferul se va putea face numai cu inceputul anului scolar viitor. Numai bine!

5 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

In primul rand ca nu te poti transfera acum.transferurile se fac intre semestre sau la sfarsi de an.acum daca te-ai fi transferat intre semestre, pe foaia de transfer sunt trecute mediile si absentele iar pentru sfarsitul de an e acelasi lucru.pe foaia aia data de la scoala unde esti inscrisa se da situatia scolara cu medii si absente. sper ca te--am ajutat

| aryana1991 a răspuns:

In primul rand ca nu te poti transfera acum.transferurile se fac intre semestre sau la sfarsi de an.acum daca te-ai fi transferat intre semestre, pe foaia de transfer sunt trecute mediile si absentele iar pentru sfarsitul de an e acelasi lucru.pe foaia aia data de la scoala unde esti inscrisa se da situatia scolara cu medii si absente. sper ca te-am ajutat

| IonutAxi a răspuns:

Pai nu cred ca dispar, ca odata ce te muti la alta scoala.o sa se ia toate notele care le ai si toate absentele si ce mai ai.Asa cred eu. Nu stiu sigur, mai asteapta si alte raspunsuri.

| cacababa a răspuns:

Da, absentele dispar doar mutate e usor

| Edana a răspuns:

Nu scapi de absenţe, pentru că se trimite foaia matricolă cu situaţia la învăţătură.