| a55yummy a întrebat:

Dau funda happy am auzit ca profesorii de istorie nu au voie sa predea anumite lucruri din istorie... banuiesc ca sunt legate de rasism si nazism dar nu stiu sigur. E adevarat? Daca da, sunt curioasa care sunt acele lucruri?

Răspuns Câştigător
| Omulrational a răspuns:

Adevarata istorie o inveti tu.Programa aia e una foarte proasta sau e facuta proasta intentionat.Stiu si eu ca am trecut prin asta.
Cat de curati au fost evreii si cat de buni au fost rusii...Si nazistii rai...Istoria o scriu invingatorii, depinde de tine daca vrei sa ramai manipulat sau sa te documentezi cu ce a fost in realitate.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nutzzuboy a răspuns:

Da, e adevarat. Iar cat despre curiozitate. Fa istorie pe viitor si o sa afli. Succes.

| AxelBv a răspuns:

Profesorii de istorie trebuie sa predea ce scrie in programa aprobata de minister. Dar pot raspunde la orice intrebare pusa de elevi in legatura cu orice eveniment istoric.

| Skarlat a răspuns:

In general profesori de istorie nu o sa iti spuna despre LEGIONARI, despre Romani masacrati in siberia.....la scoala o sa inveti doar ceva data neconcludente si cam atat. Adevarata istorie o poti invata singur/a documentandute

Răspuns utilizator avertizat
| harciog a răspuns:

Nu pot spune totul daca nu ati atins o anumita maturitate pentru ca ar risca sa nu intelegeti.Toate la timpul lor.