| AlinaaaGabrielaaa a întrebat:

Este adevarat ca daca esti satanist, nu ai voie sa spui la nimeni? Sau ca sunt anumite grupuri de satanisti cu presedinti sau chestii de genu'? Nu ca as fi satanista.....sunt doar curioasa.

Răspuns Câştigător
| NoNameo a răspuns:

Am prieteni satanisti chiar multi, si nu, nu se ascunde nimeni si nu exista presedinti sau alte chestii, nu traiesc viata dupa reguli, doar fac ceea ce considera ei corect. Mi se pare cea mai corecta religie (ma refer la satanismul traditional si spiritual, nu prostiile astea moderne sau cum le mai zice) si sunt chiar ok oamenii, bine dar daca ii calci pe coada... nu te mai scapa nimeni.

| Peryngveohlin a răspuns (pentru NoNameo):

Ce ai zis tu acolo este fix satanismul modern? Satanismul tradițional este cel în care îl venerez pe satan și îl consideri un prieten bun+genul asta de sataniști sunt chiar aia care îi vezi la știri ca:
-un bărbat din Mexic a măcelărit și mâncat o studentă în urma unui ritual satanic, și chestii de genul?

7 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Satanistii sunt oamenii ce au dus o viata grea, ce vad divinitatea ca fiind singura vinovata pentru ce li s-a intamplat de-a lungul vietii...prin atitudinea lor vor doar atentie, sa fie intelesi.Nu cred ca exista vre-unul care crede cu adevarat in Lucifer, doar bolnavii psihic.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Normal ca nu ai voie sa spui la nimeni, ca rad pana si copiii de tine.
Daca satana nu exista(in ebraica este o calitate nu un nume propriu) iar conceptul de lucifer a fost interpretat gresit doar in basa a trei cuvinte scrise de un necunoscut in Isaia 14:3-20, ( era despre regele Babilonului).
Interpretarea dupa ureche a textelor biblice a dat nastere la inventii si minciuni de tot hazul.
Deci nu exista Bau Bau-ul crestinilor iar satanistii sunt niste aiuriti.

| Dorugar a răspuns:

Nu-i nicio problema, sartanisti is absolut toti crestinii care nu au facut legamantul cerut de Dumnezeu, si uite ca nu se supara nimeni ca ei se roaga Satanei numite si Lucifer asa cum ai ocazia sa te convingi cu ochii tai in acest scurt film facut la Vatican.
https://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

| JusTPauL a răspuns:

Se arata ei nu nu e nevoie sa-ti spuna ca sunt satanisti.
De exemplu la sala la care merg eu vine un baiat la vreo 25 ani care are parul lung ascult muzica rock cred sau ceva mai ciudat. poarta doar tricouri cu cruci intoarse, semne, chilul lu bahomed si alte simboluri de genul...iar pe telefon am vazut ca citeste sau cauta tot felul de chestii satanice. N-am vorbit cu el niciodata dar nu-i nevoie de mai multe detalii ca sa iti dai seama despre ce fel de om este. Bafta!

| NoNameo a răspuns (pentru JusTPauL):

Hm si daca face asta, e satanist? Am parul atat de lung precum "varul It" din adams family, am tricouri cu pentagrame, port pentagrama la gat, si multe alte tricouri cu trupe din black metal si DSBM, asta ma face satanist?

| Chimied a răspuns:

Fereste-te de satanisti, fereste-te de acest subiect. De ce te-ar interesa raul? Priveste la Dragostea Lui Dumnezeu fata de noi. Domnul Iisus a murit pentru noi, pentru pacatele noastre ca noi sa traim. Deci, priveste lucrurile bune, de ce iti murdaresti mintea cu tot felul de mizerii? Domnul cu tine!