| Madalyna29 a întrebat:

De curand la matematica am inceput sa lucrez cu logaritmi, dar nu-i inteleg mai deloc. Ok, am invatat fromule, proprietati, tot, dar nu-mi pot da seama cum sa-i calculez. Spre exemplu, logaritm in baza 5 din 3, cum il calculez? Din cate stiu ar fi 5^x = 3, dar cat e x? Cum imi dau seama, ca sa-l pot calcula?

PS: Va rog frumos sa ma ajutati, raspuns urgent :d

1 răspuns:
| alexandradiana1999 a răspuns:

Te-as ajuta cu mare placere daca as sti asa ceva, sper sa gasesti raspunsul, poti sa incerci sa o faci pe profesoara sa iti explice, asa ar fi cel mai bine! Mult succes!