| Tiger7777 a întrebat:

Deci aici suntem, luni incep examenele... Va doresc bafta tuturor, sa intrati la liceul dorit. Ce credeti ca se va da, usor sau greu? La sesiunea speciala pentru olimpici s-a dat usor rau, deci la noi va si mai usor, nu?

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

O sa fie ușor, crede-ma.Asa emoții am avut și eu pentru capacitate, dar aparent m-am stresat mult pentru nimic. Încearcă sa fii relaxat, sa nu te panichezi.La noi simularea a fost mult mai grea,examenul a fost pistol cu apa. Nu te baza pe sesiunea de la olimpici,nu e mai greu la ei, sa știi. Olimpici se considera și cei cu medalii la muzica, sport, desen, religie.E cam la fel examenul.De asemenea, la romana nu înseamnă că dacă ei au avut genul liric nu vi-l poate da și vouă. Mi se pare ca subiectele sunt "trase la sorți ", asa auzisem.Asta înseamnă că poate cădea orice, nu prea depinde de ei.Voi aveți grija și învățați oricum, o sa va para bine după. Va pup și succes, viitori bobocei!

| DixieP a răspuns (pentru BloodyLips):

Spui bine! Multumim de sfaturi! big grin

8 răspunsuri:
| DixieP a răspuns:

Am un feeling care imi spune ca ne va pica genul dramatic cu o opera foarte simpla. Poate "Chirita in Provintie", pentru ca e destul de simpla si are si un autor foarte cunoscut. Daca nu o alta opera tot usoara, poate de Caragiale. Oricum cel mai probabil ne va pica argumentare, ca e simpla. Celelalte subiecte vor cuprinde chestii de baza, iar compunerea va fi cu o intamplare petrecuta intr-o situatie simpla...ca intotdeauna. laughing
La simularea de la mate, anul asta, au fost niste chestii complicate sau mai exact la care trebuia sa fii foarte atent ca sa le rezolvi si, zic eu, a fost de un nivel mediu spre usor. La olimpici au fost floare la ureche subiectele si cu siguranta si noi le vom avea la fel.
Succes si tie! big grin

| usernume007 a răspuns:

Salut! Sper sa fie usor. Cica se da mai usor ca la simulari. Succes!

| cristinaman06 a răspuns:

Eu am inteles ca nivelul de dificultate al sesiunii speciale e la fel cu cel de la evaluarea nationala, deci o sa fie usor laughing

| Ioana00010 a răspuns:

Sper sa fie ușor și sa intram toți unde ne dorim! Tu pe ce profil vrei?

| Tiger7777 explică (pentru Ioana00010):

Eu as vrea la mate-info, tu?

| Ioana00010 a răspuns (pentru Tiger7777):

Stiinte ale naturii

| Marta24m a răspuns:

Asa cred si eu. Sa fie mult mai simplu. Daca lor le-a dat genul liric, noua cred ca o sa avem genul epic sau
dramatic.