| NoNameasdod a întrebat:

Deci,am avut mai demult la engleză de făcut o compunere cu ce meserie ai vrea să ai pe viitor.
Eu am găsit,tot pe net, meseria de fotograf. Şi chiar îmi place să fac fotografii.Ideea e că acum mă gândesc mai bine la chestia asta. Ce părere aveţi de meseria asta (la fete,mai ales).
Frumoasă,ştiu că e laughing. Întrebarea mea este : Cam cât e salariul? şi ai nevoie de şcoală multă? (adică note mari laughing ).
Dau FUNDA love struck,şi vă rog răspunsuri serioase. Dacă faceţi şi voi meseria asta e super love struck.

P.S. : Nu vreau com,gen : Dacă ţie îţi place, fă-te fotograf. happy sau : Nu, e urââââââââât.
Vreau argumente, şi răspunsuri la întrebări happy 8o-90 % adevărate happy.

12 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Iti trebuie foarte multa scoala si salariul il primesti in functie de felul ales.
Feluri:
1. Cei care fotografiaza la evenimente politice (primesti 5000 de euro)
2. Cei care fotografiaza pentru reviste(primesti 3000 de euro)
3. Cei care fotografiaza la botezuri, nunti (primesti 500-1500 de euro)
Ambitie!

| NoNameasdod explică (pentru Iubibilăă):

Pai tu spui ca iti trebuie scoala, user-ul de mai sus ca NU.
La raspunsuri cred ca ai cam copiat-o/l-ai copiat ( ma refer la feluri., adica ai zis cam. LEIT]
Si acum, nu stiu ce sa mai cred thinking

| Iubibilăă a răspuns (pentru NoNameasdod):

Multumeste! Poate iti ignoram intrebarea!

| NoNameasdod explică (pentru Iubibilăă):

Ce atatea semne de exclamare? raised eyebrows.
Pai decat sa copiezi leit, mai bine o ignorai + ca nu m-a ajutat la nimic...winking. Acum, hai injura-ma ca imi spun parerea. oh go on

| Iubibilăă a răspuns (pentru NoNameasdod):

In loc sa fi multumita de gestul pe care l-am facut, cauti sa nu iti mai raspunda lumea la intrebari!

| NoNameasdod explică (pentru Iubibilăă):

Nu intelegi care e ideea.
Si nu, nu caut asta. Dar ce vrei acum? Sa te si aplaud?
Acum, serios straight face fara supararewinking.

| NoNameasdod explică:

Fetito,ca sa ne intelegem de acum.
Nu-mi spui TU mie ce sa fac.Da-i ordine mamei tale (sa nu zic altfel ) si nu mai fa fite pe net.
Vezi ca ti-am vorbit frumos, daca vrei altfel... vorbim si altfel.

| NoNameasdod explică:

Cine esti ma?
Ti-as spune eu acum cine esti dar prefer sa ma abtin.
Te crezi cine nu estiwinking. Si nu, nu-mi e rusine.
Hai ca deja imi pierd timpul cu tine.

| NoNameasdod explică:

Ma faci sa rad rolling on the floor).
Lasa vrajelile astea si mai taci naibi.
Daca asta ti se pare tie hartuire verbala, mi-e mila de tine rolling on the floor.

| NoNameasdod explică:

Daca n-ai argumente, ce sa zici si tu? laughing.
Deci intr-un final ti-ai dat si tu seama cat de desteapta esti, CONGRATSwinking.
Si, deja am facut chat aici, si + ca ti-am dat prea multa atentie laughing).
Uhmm. CIUS, ca ti s-a terminat timpu`.

| NoNameasdod explică (pentru NoNameasdod):

„desteapta" (uitasem de ghilimele ).

| hasseki a răspuns:

Păi, pentru ca să ajungi fotograf bun trebuie în primul rând să ai aparat de fotografiat special. Ca să devii fotograf nu îți trebuie foarte multă școală, nu știu cum să îți zic, dar iți trebuie mai mult „talent". Salariul depinde de ce gen de fotograf vrei să te faci ca de exemplu cei care fotografiază la evenimente politice au un salariu destul de mare (aprox. 5000 de euro), dacă dorești să te faci fotograf ca de exemplu cei care fotografiază pentru reviste salariul este bun (aprox. 3000 de euro) sau dacă dorești să fii un fotograf amator, cei care fotografiază la botezuri, nunți ș.a salariul nu este atât de mare (între 500-1500 de euro). Baftă! Și da este o meserie interesantă deoarece poți ajunge și pe la Hollywood happy