| Alex1929386543 a întrebat:

Din ce materii se da bacul la fiecare profil?

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Bacul se dă așa:
1. Filologie - română și istorie (probe obligatorii) și logică și argumentare, psihologie, sociologie, filosofie și geografie (una trebuie să alegi tu)

2. Științe sociale - română și istorie (probe obligatorii) și logică și argumentare, psihologie, sociologie, filosofie și geografie)

3. Științe ale naturii - română și matematică M2 (probe obligatorii) și chimie, biologie, fizică și informatică (probe la alegere)

4. Matematică-informatică - română și matematică M1 (probe obligatorii) și chimie, biologie, fizică și informatică (probe la alegere)

Cam acestea sunt disciplinele la care se susține examen scris la bac. Sper că te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Se dă din materiile care nu-ți plac ție!
laughing